Premiership

U velikom derbiju devetog kola engleske Premier lige Arsenal je s 3:2 svladao Liverpool i vratio se na prvo mjesto na tabeli.

Arsenal je fantastično otvorio meč i već u prvoj minuti došao u vodstvo. Nakon sjajne timske akcije lopta je došla do Odegaarda koji je proslijedio loptu za Martinellija koji matira gol Redsa.

Nunez je u 34. minuti donio izjednačenje Liverpoolu. Arsenal u petoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena dolazi do novog vodstva, ovaj put strijelac je bio Saka.

Firmino u 54. minuti rutinski pogađa mrežu Topnika i donosi novo izjednačenje.

Arsenal u 76. minuti dolazi do pobjede. Gabriel Jesus je izborio penal, a prezican sa 11 metara bio je Saka za konačnih 3:2.

Liverpool proživljava veliku krizu od početka sezone, trenutno je tek deseti s čak 14 bodova manje od vodećeg Arsenala.