ISPALI IZ LIGE PRVAKA

Juventusov trener Massimiliano Allegri hvalio je svoju ekipu nakon sinoćnjeg domaćeg poraza 0:3 protiv Villarreala u revanšu osmine finala Lige Prvaka.

Allegri je tom prilikom umanjio uspjeh protivničkog tima koji je prolazak u četvrtfinale ostvario skorom 4:1 budući da je prvi meč u Španiji okončan rezultatom 1:1.

"Bolja ekipa smo bili 75 minuta i u prvom poluvremenu imali smo mnogo prilika. Villarreal je u drugom igrao onako kako to uvijek radi. Stavio je sve igrače iza lopte i samo se branio. Ovo je nogomet i Liga prvaka, ali svojim igračima ne mogu zamjeriti baš ništa", rekao je Allegri.

Inače, Juventus je sinoćnjim debaklom i treću sezonu uzastopno ispao u osmini finala Lige prvaka, a navijači su sve nezadovoljniji radom Allegrija koji uspjehe nema ni u Seriji A.

Iako ima najkvalitetniji igrački kadar u Italiji, njegov Juventus se nalazi tek na četvrtom mjestu sa sedam bodova zaostatka u odnosu na lidera Milana.

Narednu utakmicu Juventus igra u nedjelju na domaćem terenu protiv Salernitane.