U okviru aktivnosti u povodu Dana Bošnjaka, u Prizrenu je održan okrugli sto o bošnjačkom identitetu te promocija knjige "Vruć krompir" autorice Adise Tufo iz Sarajeva.

U prizrenskom ogranku Instituta "Yunus Emre", u okviru aktivnosti Dana Bošnjaka, održana je debata o bošnjačkom nacionalnom identitetu i promocija knjige "Vruć krompir", Adise Tufo iz Sarajeva, privatne poduzetnice te aktivistkinje za prava žena.
Adisa Tufo je rođena u Sarajevu 1966. godine. Ekonomistica je, poduzetnica, menadžer, liderka, blogerka, umjetnica i prirodnjak. Trenutno obavlja funkciju generalnog direktora kompanije “Čip sistemi” iz Sarajeva. Diplomirala je na fakultetu za menadžment i poslovnu ekonomiju;  završila Cambridge business academy, dok pohađa Master studij iz poslovne psihologije na Fakultetu za menadžment i poslovnu ekonomiju NLP & coaching academije. Dobitnica je nekoliko značajnih priznanja za svoj rad i djelovanje, u zemlji i regionu. Autorica je knjige “Vruć krompir” i koautorica nekoliko objavljenih  naučnih radova.
U ovodnom dijelu, jedan od domaćina skupa, Nuhija Tairovci, govorio je aktuelnom trenutku kosovskih Bošnjaka te pokidanim vezama sa matičnim narodom u Bosni i Hercegovini. 
Adisa Tufo, privatna poduzetnica iz Sarajeva, govoreći o nacioninalnom identitetu kosovskih Bošnjaka, iznjela je stav da je veoma živ te da mnogi među njima, kako je dodala, ne daju da se bošnjaštvo zatre na ovim prostorima.
Ona je iznjela i neke svoje opservacije o tome koliko je važan segment u očuvanju i afirmaciji identiteta - porodično vaspitanje i obrazovanje.
U drugom, promotivnom dijelu programa učenici Gimnazije, Aida Zulji i Musa Bajmak, pročitali su odlomke iz knjige Adise Tufo "Vruć krompir".
Autorica knjige "Vruć krompir", govoreći o tome kako je nastalo njeno djelo, naglasila da su to inserti iz njenog života pun iskušenja te bilješke iz koje je pisala u trenucima kada nije imala s kime da podjeli svoja osjećanja. Prema kritičarima, ovo djelo je svojevrsna motivacija kako stiči do uspjeha ili priča o ljubavi, strasti, snovima i poduzetništvu jedne žene.
Pogledajte prilog RTK1 - Programa na bosanskom: