Drama na Copa America

Fudbaleri Čilea prvi su polufinalisti Copa Americe. Domaćini južnoameričke smotre među četiri najbolje ekipe prošli su pobjedom 1:0 protiv Urugvaja koji je susret završio s čak dva igrača manje.

Nakon što je prvo poluvrijeme završeno bez pogodaka, u 63. minuti napadač Urugvaja Edinson Cavani isključen je drugim žutim kartonom nakon što je Jara teatralno pao nakon manjeg sukoba na sredini terena. Prvi žuti karton dobio je u prvom dijelu zbog prigovora linijskom sudiji.
Cavani je nakon nepravednog isključenja potpuno izgubio živce i tek nakon nekoliko minuta burne rasprave sa sudijom i protivničkim igračima, saigrači su ga uspjeli uvjeriti da napusti teren.
Domaći su igrači svoju dominaciju (80% posjed lopte) iskoristili tek u 81. minuti kada je Isla na asistenciju Valdivije zabio za vodstvo. U 88. minuti Urugvajci su ostali i bez Fucilea koji je takođe dobio drugi žuti karton, ali zbog prekršaja na Alexisu, i na terenu ostavio devetoricu saigrača koji su mogli i puno gore proći.
Čile će u polufinalu igrati protiv boljeg iz susreta Bolivije i Perua.