TOTTENHAM U VRHU

Kompletirano je takmičenje u engleskoj Premier ligi za 2023. godinu, a danas su odigrane dvije fantastične utakmice u Londonu.

Arsenal je imao šansu na gostovanju Fulhamu završiti godinu kao lider Premier lige, no to su uspjeli prokockati i doživjeti poraz uprkos vodstvu na Craven Cottageu.

Fulham je na kraju nakon preokreta slavio rezultatom 2:1. Arsenal je došao u vodstvo u ranoj fazi utakmice jer je Bukayo Saka pogodio u petoj minuti za vodstvo domaćina.

No, do odlaska na odmor Raul Jimenez poravnava za 1:1 na poluvremenu. Nakon tačno sat vremena Bobby De Cordova-Reid je pogodio za veliku pobjedu Cottagersa i šok za navijače Arsenala.

Arsenalov najveći rival Tottenham upisao je pobjedu rezultatom 3:1 protiv Bournemoutha u još jednoj sjajnoj utakmici visokog tempa i intenziteta.

Pepe Matar Sarr je doveo Spurse u vodstvo već u devetoj minuti, a do odlaska na odmor rezultat se nije mijenjao.

U nastavku Heung-Min Son i Richarlison ovjeravaju pobjedu Tottenhama, da bi utješni pogodak za Trešnjice postigao Alex Scott.

Tottenham je ovom pobjedom prišao liderima na samo tri boda, a priključio se Arsenalu na samo jedan bod zaostatka.