VIĐENO PET GOLOVA

U terminu od 16 sati u Engleskoj su održane četiri utakmice 32. kola, a najviše je pažnje privukao meč na Afieldu gdje je Liverpool sa 3:2 nadigrao Nottingham Forest.

U prvom poluvremenu meča u Liverpoolu viđena je prava uspavanka. Šansa za Van Dijka u 27. minuti kada je Navas sjajno odbranio njegov udarac bio je sve vrijedno pomena.

U nastavku sasvim druga priča. Gledaoci su vidjeli čak pet pogodaka i sjajan nogomet sa obje strane.

Već u drugoj minuti drugog poluvremena zatresla se mreža gostiju nakon gola kojeg je postigao Jota.

Gosti su samo četiri minute kasnije uzvratili preko Williamsa koji je iskoristio veliku smušenost domaće odbrane.

Portugalac Jota vrlo brzo Liverpoolu donosi novu prednost, no Gibbs White na drugoj strani ponovo vraća stvari na početak.

Heroj Redsa i u ovom meču bio je nevjerovatni Salah koji u 70. minuti golom svom timu donosi velika tri boda kojim ih ostavlja u trci za plasman u Ligu prvaka.

U ostalim mečevima bodove su podijelili Brentford i Aston Villa (1:1), kao i Crystal Palace i Everton koji su odigrali meč bez pogodaka.

Leicester je došao do super-važne domaće pobjede nad Wolvesima 2:1, dok je nešto ranije Fulham identičnim rezultatom nadigrao Leeds.