IZGUBILI MOĆ

Sheriff iz Tiraspola je jedan od rijetkih klubova koji se mogao pohvaliti nevjerovatnom dominacijom u svojoj zemlji, ali sada se nalaze pred historijskim debaklom.

Moldavski gigant je osvojio 21 od moguća 23 naslova prvaka u 21. stoljeću te je uz to ostvarivao i zapažene uspjehe u evropskim takmičenjima, kao one iz sezone 2021/22.

Tada je Sheriff završio kao treći u grupi Lige prvaka uz senzacionalnu pobjedu protiv Reala na Santiago Bernabeuu.

Međutim, ove sezone je daleko od tih uspjeha te se čini da će tek drugi put u 21. stoljeću završiti sezonu bez ijednog trofeja.

Jučer su ispali od Zimbrua u polufinalu Kupa Moldavije, a u prvenstvu se tri kola prije kraja nalazi tek na trećem mjestu.

Na tabeli je prvi s pet bodova više Petrocub od kojeg je Sheriff izgubio prošlog vikenda te im je to bio drugi uzastopni poraz u domaćim takmičenjima što mu se nije dogodilo 11 godina.

Petrocub je tako napravio veliki korak prema prvoj tituli u svojoj historiji, dok će Sheriff vjerovatno ostati bez nje nakon osam uzastopnih godina.