LOBOVAO GOLMANA

Ovaj put Evropu je zadivio nesvakidašnjim golom kojim je podsjetio na svoje najslavnije dane.

Gornik je već u petoj minuti došao u vodstvo golom Paluszeka, a tri minute prije odlaska na odmor izjednačio je Zahović.

Okunuki je u osmoj minuti nastavka ponovo donio vodstvo gostima, potom je Podolski asistirao Wlodarczyku za 1:3, a onda je Nijemac odlučio dodatno sam pokazati svoje nogometno umijeće.

Igrao se 73. minut kada je Podolski oduzeo loptu rivalu na vlastitoj polovini, potom je vidio da je golman istrčao i lobovao ga sa preko pola terena. Bio je to gol za konačnih 1:4.
Podsjetimo, Podolski se rodio u Poljskoj, a potom se s roditeljima preselio u Njemačku.

Za njemačku reprezentaciju je odigrao 130 utakmica i postigao 49 golova, a bio je i prvak svijeta 2014. godine.