LOBOVAO GOLMANA

Nogometaši Gornika pobijedili su u 16. kolu poljske Ekstraklase ekipu Pogona rezultatom 4:1, a jedan od junaka trijumfa gostiju bio je legendarni bivši reprezentativac Njemačke Lukas Podolski (37).

Ovaj put Evropu je zadivio nesvakidašnjim golom kojim je podsjetio na svoje najslavnije dane.

Gornik je već u petoj minuti došao u vodstvo golom Paluszeka, a tri minute prije odlaska na odmor izjednačio je Zahović.

Okunuki je u osmoj minuti nastavka ponovo donio vodstvo gostima, potom je Podolski asistirao Wlodarczyku za 1:3, a onda je Nijemac odlučio dodatno sam pokazati svoje nogometno umijeće.

Igrao se 73. minut kada je Podolski oduzeo loptu rivalu na vlastitoj polovini, potom je vidio da je golman istrčao i lobovao ga sa preko pola terena. Bio je to gol za konačnih 1:4.

Podsjetimo, Podolski se rodio u Poljskoj, a potom se s roditeljima preselio u Njemačku.

Za njemačku reprezentaciju je odigrao 130 utakmica i postigao 49 golova, a bio je i prvak svijeta 2014. godine.