Dirk ušao u legendu

Dirk Nowitzki je s osam upisanih poena preskočio Wilta Chamberlaina na šestom mjestu vječne liste strijelaca.

Portland Trail Blazersi su kod kuće sa 106:98 pobijedili Indiana Pacerse, a Bojan Bogdanović je u 28 minuta na terenu ubacio 15 koševa (šut iz igre 6/13, trice 0/2) uz dva skoka, dvije asistencije i tri ukradene lopte. Najbolji pojedinac Pacersa bio je Myles Turner sa 28 koševa i deset skokova.
Kod Portlanda je najbolji bio Damian Lillard sa 30 koševa i 15 asistencija, a Jusuf Nurkić je dodao 18 koševa i 11 skokova.
New York Knicksi su nakon sinoćnje pobjede nad LA Lakersima poraženi u gostima. Sa 128:92 su ih svladali Toronto Raptors.
Jeremy Lin je predvodio pobjedničku momčad sa 20 koševa, a Pascal Siakam 19 uz osam skokova.
Kod Knicksa, kojima je ovo deveti poraz u deset zadnjih utakmica, najbolji je bio Allonzo Trier sa 22 poena. Mario Hezonja je odigrao 28 minuta i u tom je vremenu zabio osam koševa (3/10 iz igre, trice 0/3) te upisao pet skokova, tri asistencije i dvije ukradene lopte.
Od Phoenix Sunsa su sa 116:101 bolji bili gostujući Chicago Bullsi koje je predvodio Robin Lopez sa 24 ubačaja. Chicago je tako prekinuo niz od pet poraza.

Nuggetsi ponovno u doigravanju

Deandre Ayton je za poraženu momčad zabio 25 koševa uz 12 skokova, a Dragan Bender je u 24 minute na terenu zabio četiri koša (šut iz igre 2/5, trice 0/2) i upisao tri skoka, jednu asistenciju i jedan blok.
Cleveland Cavaliersi su sa 126:119 bili bolji od gostujućih Detroit Pistonsa, a Ante Žižić je u pobjedi svoje momčadi ubacio osam koševa (šut iz igre 2/5) pridodavši tome šest skokova te po jednu asistenciju i ukradenu loptu.
Rookie Collin Sexton je zabio 27 koševa, uključujući tricu kojom su se Cavaliers odvojili manje od dvije minute prije kraja, a Cedi Osman je dodao 21 koš i šest asistencija.
Pistonse je predvodio Wayne Ellington sa 25 poena, dok je Andre Drummond ubacio 21 uz isto toliko skokova.
Denver Nuggetsi su sa 114:105 pobijedili Boston Celticse i pridružili se tako Golden Stateu, Philadelphiji, Milwaukeeju i Torontu u doigravanju. Do pobjede ih je vodio Nikola Jokić sa 21 košem, 13 skokova i sedam asistencija.

Spursi skinuli prvake, Nowitzki preskočio Chamberlaina

U preostalim utakmicama igranim sinoć San Antonio Spursi su sa 111:105 bili bolji od Golden State Warriorsa, Utah Jazz je u gostima sa 116:95 slavio protiv Washington Wizardsa, a New Orleans Pelicans sa 129:124 nakon produžetka Dallas Maverickse.
Luka Dončić je upisao peti triple-double za Maverickse sa 29 koševa, 13 skokova i 10 asistencija. Dirk Nowitzki je s osam upisanih poena preskočio Wilta Chamberlaina na šestom mjestu vječne liste strijelaca. Veliki Nijemac sada je na brojci od 31 424 poena u 21. godini NBA karijere.
Miami Heat je sa 116:107 nadigrao Oklahoma City Thunder, a Goran Dragić je zabio šest trica za ukupan učinak od 26 koševa i 11 asistencija.