Sedmi put zabio spursima

Fudbaleri Manchester Cityja ubilježili su novu pobjedu u engleskoj Premier ligi. Građani su u okviru 23. kola u gostima pobijedili Tottehnam sa 5:1. Prvi gol na utakmici postigao je Serguio Aguero u 15. minuti. Na 2:0 povisio je Yaya Toure u 51. minuti iz penala koji je iznudio naš reprezentativac Edin Džeko, koji je kasnije i pogodio mrežu "Spursa"...

Džeko je dvije minute kasnije povisio na 3:0, što mu je bio sedmi pogodak u posljednjih sedam utakmica za Manchester City. Etienne Capoue u 59. minuti je smanjio na 3:1, ali je City golovima Stevana Jovetića (78.) i Vincenta Kompanyja (89.) ovjerio pobjedu, kojom je došao na čelo tabele s bodom prednosti nad Arsenalom i dva boda više od Chelsea, koji je odigrao 0:0 sa West Hamom.