Dva pogotka i asistenciju

Manchester City je u ponovljenoj utakmici 3. kola FA Cupa na svom Etihadu pregazio Blackburn sa 5:0. Dva pogotka i asistenciju postigao je Edin Džeko, pa je sasvim zasluženo proglašen za igrača utakmice.Prva utakmica na Ewood Parku u Blackburnu završila je bez pobjednika 1:1.

Dijamant se u strijelce upisao u 67. i 79. minuti, čime je došao do brojke od 15. pogodaka ove sezone u svim takmičenjima. Reprezentativac BiH zaigrao je u vrhu napada uz Alvara Negreda koji je postigao prva dva pogotka (45, 48), dok je u 73. minuti umjesto njega ušao oporavljeni Sergio Aguero. Argentinac na terenu nije proveo ni minut, a uspio je matirati Eastwooda za 4:0, na dodavanje Džeke. Građani su se plasirali u 4. kolo, a menadžer Manuel Pellegrini imat će velike glavobolje da u nastavku sezone odluči kojoj dvojici napadača će dati prednost. Ukupno su igrači Cityja do sada postigli 99 pogodaka. Priliku za jubilarni 100. imat će u subotu protiv Cardiff Cityja, u utakmici engleskog prvenstva.