Kup kralja

Nogometaši Real Madrida plasirali su se u četvrtfinale Kupa kralja. U uzvratnoj utakmici osmine finala slavili su 2-0 na gostovanju kod Osasune i s ukupnih 4-0 prošli dalje.

Po jedan gol u svakom poluvremenu bio je dovoljan Kraljevskom klubu da slomi domaćine.
U 22. minuti je dobitnik FIFA-ine Zlatne lopte za 2013. godinu Cristiano Ronaldo zabio iz slobodnog udarca. Ali nije to bio neodbranjivi topovski udarac u sam ugao gola nego udarac posred gola. Ali Osasunin golman Andres Fernandez neobjašnjivo je nespretno loptu boksao u travu, a ona mu se potom kroz noge odbila u mrežu. Konačnih 0-2 postavio je Angel di Maria u 56. minuti pospremivši s ruba šesnaesterca dodavanje Jesea.
Sastav Carla Ancelottija susret je okončao s desetoricom igrača nakon isključenja Fabija Coentraa u 85. minuti.
Plasman među osam najboljih izborio je i Levante koji je s 1-0 na domaćem terenu golom Davida Barrala pobijedio Rayo Vallecano i prošao dalje budući da je prvi susret završio bez pogodaka.