Primera

Real na trećem mjestu ima 38 bodova, pet manje od Barcelone.

Barcelona je upisala novu pobjedu u španjolskom prvenstvu i odvojila se na vrhu ljestvice Primere, barem do sutra, od pratećeg Atletica. U susretu 16. kola Barcelonu je do pobjede 2:1 nad Villarrealom odveo Neymar koji je bio strijelac oba pogotka.
Barcelona sada ima 43 boda, tri više od Atletica koji u nedjelju ugošćuje Valenciju.
Za razliku od Barce, madridski Real još jednom je kiksao odigravši 2:2 kod Osasune. Real je do 79. minute gubio 2:1 i imao igrača manje, da bi u toj minuti Osasuna dobila crveni karton, a odmah potom je Pepe izjednačio.
Dvostruki strijelac za domaćine bio je Oriol Riera, dok je prvi zgoditak za Real polučio Isco,
Real na trećem mjestu ima 38 bodova, pet manje od Barcelone,
U trećem subotnjem susretu Granada je u gostima kod Rayo Vallecana došla do tri boda zahvaljujući pobjedi 2:0.