S Wiganom 11. maja

Manchester City plasirao su se u finale FA kupa Engleske, pošto je savladao branioca trofeja Chelsea sa 2:1.

Nogometaši Manchester Cityja plasirali su se u finale FA kupa, nakon što su danas u polufinalu na stadionu u Londonu pobijedili Chelsea s 2:1.
Pred 80.000 gledalaca na Wembleyu strijelci za Siti bili su Samir Nasri u 35. i Sergio Aguero u 47. minuti, a jedini pogodak za Chelsea postigao Demba Ba u 66. minuti.
Reprezentativci Srbije Branislav Ivanović i Matija Nastasić odigrali su svih 90 minuta, dok su Aleksandar Kolarov (Srbija) i Edin Džeko (BiH) cijeli meč odgledali s klupe.
Manchester City je u ovoj utakmici primio prvi gol ove sezone u FA Cupu. Everton je zadnja ekipa koja je osvojila FA Cup bez primljenog gola na putu do osvajanja trofeja. Dogodilo se to 1966. godine.
U finalu koji će se igrati 11. maja na Wembleyu Manchester City će imati priliku osvojiti drugi FA Kup u posljednje tri godine, bio je pobjednik i 2011., a suparnik će mu biti Wigan Athletic koji je u subotnjem polufinalu svladao drugoligaša Millwall sa 2:0 (1:0).