Primera

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 19. kola španske Primere nogometaši Betisa su na svom stadionu Benito Villamarin svladali Levante s 2-0.

Potvrdili su time Andalužani dobru formu, ovo im je peta prvenstvena pobjeda u posljednjih sedam kola. S nova su tri boda, barem privremeno, skočili na četvrto mjesto tabele sa samo tri boda manje od Real Madrida na polovici prvenstva.
Kostarikanski napadač Joel Campbell, kojeg je Arsenal posudio Betisu, doveo je domaće u vodstvo već u sedmoj minuti. Ruben Castro je u 63. minuti postavio, kako se pokazalo, konačan rezultat. Španskom je napadaču to 11. pogodak ove sezone, čime dijeli četvrto mjesto na tabeli strijelaca.
Inače, Ruben Castro je upisao i asistenciju kod prvog gola na utakmici.