DRAMA NA TERENU

Utakmica 7. kola nizozemskog prvenstva između Waalwijka i Ajaxa prekinuta je u 85. minuti nakon stravičnih scena na terenu.

Ajax je vodio rezultatom 3:2, a u namjeri da postignu i četvrti pogodak lopta je upućena ka Brianu Brobbeyu koji je u pokušaju da stigne loptu udario u glavu golmana Waalwijka Etiennea Vaessena koji je ostao nepomično ležati.

Vaessenovi saigrači su odmah sugerirali klupi da nešto nije u redu, te su ljekari dotrčali do golmana koji je ležao na travnjaku bez svijesti.
  Nizozemski list De Telegraaf je objavio da su 28-godišnjeg golmana oživljavali na terenu, a sudija je zbog ozbiljnosti situacije odmah prekinuo utakmicu.

Vaessen je odmah prebačen u bolnicu, a tokom noći stigle su dobre vijesti iz nje.
  Waalwijk je objavio da je Vaessen pri svijesti, te da je u bolnici prošao seriju ljekarskih pretraga.

Waalwijk, Ajax, sudija i vodstvo nizozemske lige su se dogovorili da će se posljednjih pet minuta utakmice odigrati naknadno u idućim danima.