MEČ U NIZOZEMSKOJ

Sudija Bas Nijhuis i utakmica koju su nedavno odigrali Waalwijk i Excelsior (2:2) u okviru 14. kolu nizozemskog prvenstva ući će u historiju tamošnjeg nogometa.

Naime, Nijhuis je prvih 45 minuta utakmice odradio tako da niti jednom nije puhnuo u svoju zviždaljku, ističu nizozemski mediji.

Napominjse i da je riječ o sudiji kojem se često prebacuje da ne svira i ne pokazuje kartone dovoljno često.

Međutim, uvodno poluvrijeme subotnje utakmice bilo je posebno i za njega, koji se nije oglasio niti jednom.

U drugom poluvremenu utakmice to se promijenilo, ali meč je i s time završio s neuobičajeno malim brojem prekršaja, tek njih devet.

Nijhuis je sudija koji je u ovoj sezoni prosječno svirao najmanje prekršaja (16,2 po utakmici) i pokazao najmanje žutih kartona (2,2 po utakmici) te nikoga još nije isključio.

Inače, Excelsior se nalazi na desetom mjestu Eredivisieje sa 16 bodova, dok je Waalwijk na 14. poziciji s tri boda manje.