U SVOM STILU

Nogometaši Cruzeira i Atletica Mineira podijelili su bodove u petom kolu brazilskog prvenstva odigravši neriješeno 1:1, a utakmicu je obilježio iskusni napadač Hulk (36).

U ujednačenom prvom poluvremenu u kojem nije bilo puno prilika za postizanje golove ni sa jedne strane, mreže se nisu tresle.

Domaći su u vodstvo došli u 63. minuti kada je pogodio Bruno Rodrigues, a prava magija uslijedila je devet minuta prije kraja utakmice.

Gosti su dobili jedan slobodan udarac iskosa s desne strane i daleko od gola te je to izgledalo kao nemoguća pozicija za Hulka, kako su naveli brazilski mediji.

Gotovo svaki nogometaš bi iz ove pozicije upustio centaršut, ali se proslavljeni Brazilac odlučio na udarac.

Uslijedila je prava "bomba" te je Hulk tako postigao vjerovatno jedan od najljepših golova u svojoj karijeri.

Hulk je inače najbolji strijelac prvenstva, a ovo mu je bio šesti pogodak ove sezone.