LIGUE 1

U prvom dvoboju 20. kola francuske lige Montpellier je kod kuće bio bolji od Marseillea s 2:1 te je tako dao priliku Lyonu da nakon ovog kola zasjedne na vrh Ligue 1.

Vrlo lošu utakmicu odigrali su gosti, a na odmor su otišli sa zaostatkom 1:0 za što se pobrinuo Kevin Berigaud u 36. minuti postigavši vrlo lijep pogodak.
U nastavku, novi šok za Marseille. Anthony Mounier je slijeva u šesnaestercu uposlio usamljenog Paula Lasnea i to je bilo 2:0 za Montpellier u 62. minuti.
Šest minuta kasnije Abdel Omrani je smanjio na 2:1, no to je bilo sve što su Bielsini izabranici uspjeli učiniti.
Nakon ovog poraza Marseillea, PSG se već u subotu slavljem na Korzici može bodovno poravanati sa njima na vrhu, dok Lyon pobjedom nad Toulouseom u nedjelju može zasjesti na sam vrh s bodom viška od Marseillea.
Sa druge strane, Montpellier je s ova tri boda barem privremeno zasjeo na osmo mjesto francuskog šampionata.