Pobijedili Cartagenu s 4-1

Nogometaši Barcelone očekivano su u gostima pobijedili trećeligašku Cartagenu s 4-1 u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa kralja, pa će uzvrat na stadionu Camp Nou 17. decembra biti samo formalnost.

Domaći sastav poveo je u 16. minuti pogotkom Fernanda. No, Pedro je zabio dva gola u 36. i 76. minuti, a po jedan su dodali Fabregas u 43. i Dongou u 90. za uvjerljivu pobjedu Barcelone. Brazilac Neymar je cijelu utakmicu odgledao s klupe za pričuve.
Betis je slavio kod Lleide s 2-1. Villarreal je na svom El Madrigalu "spasio jedan bod" odigravši 2-2 protiv Elchea zahvaljujući pogotku Aquina u četvrtoj minuti sudijske nadoknade. Real Sociedad je kod trećeligaša Algecirasa odigrao skromnih 1-1, a dvoboj između Valladolida i Rayo Vallecana završio je bez pogodaka.