Nogometaši Juventusa idealno prate snažan ritam Napolija na startu nove sezone Serije A. U 2. kolu je prvak Juventus, pred svojim navijačima, slomio Lazio i pobijedio 4-1...

Nova je to očitana lekcija Conteove ekipe Rimljanima, budući je, podsjetimo, Juve u Rimu, u domaćem Superkupu, svladao već ovog suparnika 4-0. Ovaj put je Lazio zabio pogodak (Nijemac Miroslav Klose), ali je takvo što vjerojatno mala utjeha gostima.
Načeo je Lazio, ali se možda može reći i dokrajčio, odlični čileanski veznjak Arturo Vidal. Naime, u 14. i 27. minuti Vidal je dva puta varao suparničku obranu Marchettija, pa je Lazio već nakon manje od pola sata igre imao dva pogotka minusa.
Istina, već u 28. minuti je smanjio Miroslav Klose, no daleko bolja i konkretnija igra Juventusa je morala, prije ili kasnije, doći na naplatu. Crnogorac Mirko Vučinić je u 49. povećao na 3-1, a sve je zapečatio Carlos Tevez golom u 78. za 4-1.
Treba reći da je u sve tri službene utakmice nove sezone Tevez, pojačanje ovog ljeta iz Manchester Cityja, postigao gol za Juventus. Bio je strijelac u Superkupu protiv Lazija, pa jedinog pogotka kod Sampdorije u prvom kolu, te danas opet protiv Rimljana.
Isto tako, Lazio je utakmicu završio s deset igrača zbog isključenja Brazilca Hernanesa u 63. minuti.
Najljepši od četiri pogotka Juventusa je bio onaj prvi, s posebnim naglaskom na sjajnu asistenciju Francuza Paula Pogbe. No, jednako se odlično ubacio Vidal u prazni prostor, kao što je i istančano smirio loptu i spustio je u mrežu.
"Nova pobjeda i nova četiri pogotka Laziju dokaz su naše rastuće forme, i momčadske i individualne. Ovaj nam trijumf daje samopouzdanje, ali ni u jednom trenutku ne smijemo dopustiti da nam koncentracija isklizne iz ruku", poručio je Conte.(TS)