PREMIERSHIP

Nogometaši Arsenala vratili su se sinoć na pobjednički kolosijek nakon dva vezana poraza u Premiershipu i Ligi prvaka.

Gostovali su Topnici ekipi Wolverhamptona u 34. kolu šampionata Engleske, a slavili su s 2:0 za povratak na vrh tabele, barem privremeno.

Prvu veliku šansu na meču imao je Arsenal u 20. minuti preko Ricea, čiji šut s ruba šesnaesterca ide pokraj stative, a deset minuta poslije prijete domaći.

Joao Gomes je tada sjajno iz blizine šutirao, ali golman Raya još bolje brani taj udarac.

Arsenal je poveo u posljednjoj minuti prvog poluvremena, a tada Gabriel Jesus asistira Trossardu, koji pogađa za 1:0.

Nastavak utakmice nije donio previše uzbuđenja, Arsenal je sačuvao stečenu prednost i na kraju ovjerio pobjedu.

Pogodak za konačnih 2:0 je u petoj minuti sudijske nadoknade postigao kapiten Topnika Martin Odegaard.

Arsenal je s tri boda barem privremeno izbio na vrh tabele, pošto sada ima bod više od Manchester Cityja, ali Građani sada imaju i meč zaostatka.

Wolvesi su na 11. poziciji s 43 boda i mirni su što se tiče opstanka, ali mjesta koja voda u evropska takmičenja su predaleko.