SUSRET JE NASTAVLJEN

Današnji program kvalifikacija za Evropsko prvenstvo otvorio je duel Armenije i Hrvatske, a duel u Jerevanu nakratko je prekinut u prvom poluvremenu zbog ulijetanja drona.

Igrao se 35. minut susreta kada se dogodila neočekivana situacija. Utakmicu je nakratko prekinuo dron koji je nosio zastavu samoproglašene republike Artsakh, odnosno Nagorno-Karabaha, koji je pod kontrolom Armena u Azerbejdžanu.

Regija Nagorno-Karabah je razlog za dugogodišnje konflikte Azerbejždana i Armenije, a sada je dron koji je nosio zastavu ove paradržave preletio preko terena i iznenadio gledatelje.

Armenski navijači pozdravili su ovaj potez, a kako se utakmica ne smije iz sigurnosnih razloga igrati dok dron leti iznad stadiona, sudija Clement Turpin je odmah prekinuo utakmicu.

Na svu sreću, dron je pomjeren veoma brzo, a utakmica se nastavila. To se dogodilo pri rezultatu 1:0 za Hrvatsku, što je bio i rezultat prvog poluvremena.