Slučajnost

Susret 25. kola nogometnog prvenstva Australije obilježio je jedan pomalo nevjerojatan, zapravo sasvim slučajan, ali rijetko viđen trenutak.

Inače, Wellington Phoenix je u dvoboju protiv Western Sydney Wanderersa slavio s 1:0 i tako se na 5. mjestu ljestvice dodatno približio tome da osigura mjesto među sudionicima doigravanja za naslov prvaka.

No, za naše prilike veća je vijest, odnosno događaj koji se zbio u 39. minuti. Već je tada njegov sastav imao tu minimalnu, ispostavit će se i konačnu prednost golom Wainea iz 22. minute, a gosti iz Sydneyja dobili su priliku izjednačiti s bijele tačke, piše Jutarnji.hr.

Loptu je na 11 metara namjestio Steven Ugarković. Australski Hrvat, bivši igrač Osijeka i Gorice s 42 nastupa u HNL-u jako je nespretno izveo najstrožu kaznu. Ukratko, poskliznuo se i završio na stražnjici, a lopta je otišla daleko od igrača.