POBIJEDIO EVANSA

Španski teniser Carlos Alcaraz prošao je u osminu finala US Opena nakon pobjede protiv 28. igrača svijeta - Britanca Daniela Evansa rezultatom 3:1 u setovima (6:2, 6:3, 4:6, 6:3).

Branilac titule iz prošle sezone je nakon nešto više od tri sata slomio otpor danas izuzetno raspoloženog Britanca, no protiv Alcaraza, koji je također bio jako raspoložen, nije imao previše šansi.

Prvi set španski teniser je otvorio odlično i došao u vodstvo od 4:0, nakon čega je mirno došao u vodstvo od 1:0 u setovima, da bi u drugom imao zaostatak od 2:0, no nakon toga osvojio je šest od narednih sedam setova i došao do vodstva od 2:0 u setovima.

Evans je odigrao odličan treći set, a uz jedan napravljen break smanjio je vodstvo u setovima na 2:1, no u četvrtom setu, na kraju će se ispostaviti i odlučujućem, presudio mu je break u petom gemu, što je Alcarazu otvorilo put za trijumf.

Naredni rival španskog tenisera će biti Italijan Matteo Arnaldi, koji je neočekivano lagano u tri seta izbacio britanca Norriea.