Copa America

U trećem kolu grupe A, Čile je slavio (5:0) protiv Kolumbije i tako zauzeo prvo mjesto u svojoj grupi sa dvije pobjede i jednim remijem.

Domaće je u vodstvo doveo Aranguiz već u trećem minutu susreta da bi prednost domaćina ovogdišnje Cope udvostručio Alexis Sanchez u 37. minuti susreta. Treći pogodak za Čile djelo je ponovo Aranguiza u 66. minuti susreta da bi na 4:0 povisio Gary Medel u 79. minuti utakmice. Sedam minuta kasnije Raldes postiže autogol i postavlja konačan rezultat. Čile je završio kao prvi sa sedam osvojenih bodova dok je Bolivija drugoplasirana sa četiri osvojena boda.
U ranije odigranoj utakmici Ekvador je slavio (1:2) protiv Meksika, a golove su postigli Bolanos i Enner Valencija dok je jedini strijelac za Meksiko bio Jimenez sa jedanaest metara.

Cile 5-0 Bolivia, Gruppo A by Omnisport-it