Bundesliga

Nogometaši Herthe na svom Olimpijskom stadionu u Berlinu pobijedili su Werder s 3-2 u prvoj utakmici 16. kola njemačke Bundeslige.

Nastavila je Hertha tako s vrlo dobrim ovosezonskim rezultatima, a ova ju je pobjeda podigla na visoko šesto mjesto. Werder je, pak, u velikim problemima: u pet posljednjih kola je osvojio samo jedan bod i ostao je na 14. mjestu.
Gosti iz Bremena su poveli u 15. minuti nakon preciznog udarca Nilsa Petersena s 18 metara. Međutim, samo dvije minute kasnije već je bilo 1-1, a strijelac je s bijele tačke bio Adrian Ramos. Kolumbijac je dao gol i za vodstvo ekipe iz Berlina u 26. minuti, a na poluvrijeme su ekipe ipak otišle izjednačene poslije pogotka Aarona Hunta koji je izmijenio dupli pas s Petersenom.
Pobjedu Herthi je u 48. minuti osigurao Ronny koji nije imao težak posao budući da je dočekao loptu sam pred praznom mrežom nakon što je prethodno gostujući golman Raphael Wolf odbranio udarac Petera Pekarika.