Dinamo nije prošao dalje

Kompletirane su sve utakmice pretposljednjeg kola grupne faze takmičenja u Evropskoj ligi.

Nakon što su ekipe Genka, Lyona, Lazija, Alkmaara i Trabzonspora izborile plasman u drugu rundu, završetkom preostalih deset mečeva situacija je postala još jasnija. U narednu rundu nakon ovih mečeva su prošli Valencia, Ludogorets, Salzburg, Esbjerg, Fiorentina, Kazan, Dnipro i Frankfurt.
Zagrebački Dinamo je obradovao svoje navijače kada je Bećiraj u 20. minuti zatresao mrežu domaćina Čornomoreca u Odesi.
Međutim, Antonov je u 78. minuti izjednačio, a u sudijskoj nadoknadi Didenko povisio na 2:1, te je hrvatski predstavnik kao posljednjeplasirani u grupi ostao bez šansi za plasman dalje.
Valencija je osigurala minimalnu pobjedu protiv Swansea i zadržala prvo mjesto na tabeli.
Waregem je iznenadio Wigan, koji je imao rano vodstvo već od 7. minute, ali su Hazard i Malanda golovima u 37. i 88. minuti donijeli preokret svom timu.
U utakmicama APOEL-a i Maccabija iz Tel Aviva, te Ferreire i Fiorentine nije bilo golova, a Bordeaux je poražen od Frankfurta na svom terenu.