LA LIGA

Real Madrid je sinoćnjom pobjedom nad Alavesom u gostima u 92. minuti rezultatom 1:0 skinuo Gironu s prvog mjesta španske La Lige.

Real je u 18. kolu gostovao na stadionu Mendizorrotza i od 54. minute je igrao s igračem manje kada je direktan crveni karton dobio Nacho Fernandez.

Kako bi učvrstio defanzivu Carlo Ancelotti je odmah iz igre izveo Luku Modrića, a ubacio Aureliena Tchouamenija i ta taktička zamjena je urodila plodom.

Real je izdržao sve napade Alavesa, a u drugoj minuti sudijske nadoknade je stigao do tri boda.

Toni Kroos je ubacio loptu iz kornera sa lijeve strane, a Lucas Vazquez je glavom pogodio za trijumf Reala rezultatom 1:0.

Real je na taj način na prvom mjestu La Lige smijenio Gironu koja je jučer kiksala protiv Betisa (1:1).

Alaves - Real Madrid 0:1 (Vazquez 90+2')