URNEBESNA SCENA U MEKSIKU

Simpatična scena je viđena na utakmici meksičke druge lige između Alebrijes Oaxace i Doradosa.

Igrala se 90. minuta susreta, rezultat je glasio 4:0 za Alebrijes i čekalo se da četvrti sudija pokaže koliko će se igrati minuta sudijske nadoknade.

Domaćin je bio u napadu, a nakon centaršuta s desne strane golman Doradosa Jonathan Vaal je uhvatio loptu.

U tom trenutku u teren je utrčao pas koji je želio doći do lopte, a svi gledatelji na stadionu su mogli uživati u scenama koje su uslijedile.

Golman Doradosa je odlučio dati loptu psu kojeg su u tom trenutku redari pokušavali uhvatiti.

Simpatični pas je uspio uzeti loptu u usta i potom je počeo "slalomom" bježati pored redara koji su ga uzaludno pokušavali uhvatiti.

Pas je na kraju sam napustio teren, a na zvaničnom Twitter profilu su se iz Alebrijesa pohvalili da je "njihov novi najbolji prijatelj uspješno debitovao u ligi".

Alebrijes se nakon deset odigranih kola nalazi na 11. mjestu, dok je Dorados posljednji sa 6 osvojenih bodova.