PREMIERSHIP

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su Nottingham Forest rezultatom 2:0 u okviru 6. kola Premiershipa, a utakmicu je obilježilo i nesmotreno isključenje Rodrija.

Građani su pitanje pobjednika riješili u prvih 15 minuta. Prvo je nakon prekrasne akcije u 7. minuti Foden zatresao mrežu gostiju, a sedam minuta kasnije i Haaland je krunisao novu sjajnu kombinaciju Ciytja za 2:0.

U 46. minuti Rodri je dobio dikrektan crveni karton nakon jednog nepromišljenog poteza.

Nakon što se verbalno sukobio sa Morganom Gibbs-Whiteom, uvatio ga je za vrat, nakon čega mu je poslije pregleda VAR-a pokazan crveni karton.

Kao rezultat toga, španski veznjak će se suočiti sa suspenzijom od tri meča, što će ga eliminsati iz narednih utakmica protiv Newcastlea, Wolverhamptona i Arsenala.