KUP KRALJA

Nogometaši Barcelone pobijedili su na stadionu Santiago Bernabeu u prvoj utakmici polufinala Kupa kralja ekipu Reala rezultatom 1:0 i tako stekli solidnu prednost uoči revanša koji će se narednog mjeseca igrati na Camp Nouu.

Real je odmah u prvoj minuti zaprijetio preko Modrića, a u 12. Benzema je uspio i postići gol nakon asistencije Viniciusa, ali je pogodak bio opravdano poništen zbog ofsajda.

U prvi 20-ak minuta smo vidjeli veoma malo od Barcelone, a onda su nakon gotovo pola sata igre uspjeli povesti. Kessie je pucao, Courtois odbranio, a lopta je od Militaa ušla u gol. Isprva je označen ofsajd Kessiea, ali nakon VAR pregleda odluka je promijenjena. Do kraja prvog poluvremena više nije bilo većih uzbuđenja pa je prvo poluvrijeme okončano vodstvo Barcelone rezultatom 1:0.

Real je dominirao u drugom poluvremenu, imali su veliki broj opasnih napada, ali za razliku od svojih prijašnjih izdanja, nikako nisu uspijevali doći do čistih prilika za postizanje gola.

S druge strane, Barcelona se skoncentrisala na kontre pa su u 72. minuti mogli i udvostručiti vodstvo. Torres je odigrao povratno dodavanje za Kessiea čiji je udarac koji je išao u gol blokirao njegov saigrač Fati.

I do kraja susreta Real je pokušavao doći do izjednačenja, ali večeras ih jednostavno nije išlo. Tome u prilog govori i činjenica da nisu uputili niti jedan šut u okvir gola pa je Barcelona tako povela u ovom dvomeču polufinala Kupa kralja.

Revanš utakmica između Barcelone i Reala igra se na Camp Nouu 5. aprila, a ova dva rivala će u međuvremenu odmjeriti snage i u okviru La Lige. Taj susret je na programu 19. marta.