SERIE A

Nogometaši Juventusa ostvarili su veliku pobjedu u meču 16. kola italijanske Serije A protiv Cremonesea u gostima rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigli su u 90. minuti i tako stigli do izuzetno vrijedna tri boda.

Nakon nešto mirnijeg početka utakmice, domaći tim je došao u vodstvo u 16. minuti kada je Valeri pogodio za 1:0, no nakon toga je uslijedila reakcija iz VAR sobe i pogodak je poništen zbog ofsajda.

Imao je nogometaš Juventusa Soule dvije dobre šanse u 20. i 23. minuti, ali nije bio precizan, da bi u 38. minuti odličan udarac Kostića s distance otišao malo pored gola.

U nastavku je Juventus dominirao i bio bolji tim na terenu, no nisu uspjeli postići gol i doći do vodstva, a kada se činilo da će meč završiti bez pogodaka, Milik u 90. minuti sjajno pogađa iz slobodnog udarca i svom timu donosi pobjedu i osvajanje tri boda.

Za Juventus je ovo sedma vezana pobjeda u Seriji A, a zanimljivo, na svim tim mečevima nisu primili gol.

U drugom meču koji je odigran u istom terminu, Fiorentina i Monza su odigrali susret bez pobjednika, a konačan rezultat na kraju je glasio 1:1.