El Clasico

Fudbaleri Real Madrida ostvarili su pobjedu u El Clasicu savladavši Barcelonu sa 2:1.

Ovim trijumfom Kraljevi su preskočili Katalonce na tabeli i na vrhu se izjednačili sa Atleco Madridom (Jorgandžije imaju utakmicu manje).

Domaći su poveli u 13. minuti kada je nakon munjevite kontre sjajan gol petom postigao Benzema. I pored vodstva Real je nastavio sa napadima, a to mu se isplatilo u 28. minuti.

Dosuđen je slobodan udarac kojeg je izveo Kroos. Lopta je pogodila dvojicu igrača Barce i završila je u mreži.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, a zasluge za to idu Ter Stegenu, golmanu gostujućeg tima koji je u nekoliko navrata čudesnim intervencijama spašavao svoj gol.

Katalonci su u nastavku krenuli po izjednačenje, ali nisu uspjeli kući da se vrate neporaženi. Tek su u 60. minuti preko Mingueza smanjili na 2:1. Treba naglasiti da su gosti u 94. minuti pogodili prečku, a u nastavku akcije Ter Stegen je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je pogodio Messija.

Našeg Miralema Pjanića ponovo nije bilo ni na mapi. Nije ulazio u igru, a meč je gledao sa klupe za rezervne igrače.

Golove sa El CLasica možete pogledati OVDJE.