PALMEIRAS UVJERLJIV

Prvo polufinale Copa Libertadoresa odigrano je jutros u pola dva po našem vremenu, a River Plate je na šokantan način poražen na domaćem tlu od Palmeirasa

Argentinci su od samog početka imali inicijativu, ali je gostujuća ekipa stigla u vodstvo nakon greške golmana Armanija u 27. minuti.

River je nastavio dominirati, ali nisu mogli naći put do gola. Prednost Brazilaca udvostručio je legendarni Luiz Adriano na samom početku nastavka.

Svoju ekipu na cjedilu je ostavio Carrascal koji je u 60. minuti zbog nesmotrenog starta i udarca dobio crveni, a tu nije bio kraj mukama Rivera jer ih je samo dvije minute poslije Vina dotukao.

Revanš se igra sljedeće sedmice, ali šanse za povratak argentinske ekipe zaista su minimalne.

Još jedan argentinsko-brazilski okršaj čeka nas večeras u drugom polufinalu, a Riverov najveći rival Boca Juniors dočekuje Santos.

Boca će od 23:00 po našem vremenu imati priliku osvjetlati obraz argentinskog nogometa.

Na Bomboneri dočekuju Santos koji u posljednjih sedam mečeva u domaćem prvenstvu i Copa Libertadoresu ima samo jednu pobjedu uz po tri poraza i remija.