Liga nacija

Fudbaleri Slovenije savladali su sinoć reprezentaciju Kosova u meču petog kola grupne faze Lige nacija rezultatom 2:1, a pobjedonosni gol je u 93. minutu iz penala postigao Josip Iličić.

I pored poraza, reprezentacija Kosova je i dalje blizu opstanka u C diviziji, jer su na samo bod od posljednje plasirane Moldavije, koju dočekuju u posljednjem kolu.

Slovenija ostaje na prvom mjestu sa 13 bodova, dva više nego što ima Grčka, pa će u Pireju u međusobnom duelu odlučiti o tome ko će u B diviziju.

Fudbaleri Kosova su, kao gostujući tim poveli u Ljubljani u 58. minutu, a pogodak je postigao napadač Lacija Vedad Muriqi.

Ipak, samo četiri minuta kasnije, izjednačio je Jasmin Kurtić, da bi u 93. minutu iz penala konačan rezultat i pobjedu Sloveniji doneo Josip Iličić.

Izvor: Kosovo Online