Bočica omiljenog parfema je najbolja prijateljica svakoj ženi. S dolaskom toplijih dana vaša će koža bolje mirisati odlučite li se za svježe cvjetne note koje će dodatno naglasiti seksepil i pružiti vam osjećaj cjelodnevne svježine.

Parfem bi mogli opisati kao malenu bočicu zadovoljstva koja je ponekad pravi melem za osjetila. Samo nekoliko kapi te mirisne tekučine djeluje na raspoloženje i čini ženu zavodljivom i neodoljivom.

Coco Chanel je opisala parfem kao tekuće emocije koje nas podsjećaju na lijepe trenutke, a koža odjevena u samo nekoliko kapi parfema već dugo je ženino najbolje oružje koje joj omogućava da ispuni sve svoje skrivene želje.

Voćni mirisi limuna, kruške, jabuke ili dinje izazivaju ugodan osjećaj opuštenosti i potiču želju za ljubavnim doživljajem koji je posebno naglašen u proljeće kada se preporučaju osvježavajući mirisi na bazi limuna ili sezonskog cvijeća.

Parfemi su mješavina nekoliko stotina različitih mirisnih nota, no svaka bočica sadrži jedinstvena mješavinu koja parfemu daje njegovu osobnost. Baš to je ono što će vas u prvi tren privuči i učiniti ga neodoljivim, no prilikom kupnje ipak budite strpljivi.

Parfem drugačije miriše na svakoj koži stoga dopustite da prođe neko vrijem prije nego se odlučite koji ćete kupiti. Da bi osjetili pravi miris mora proći barem dva sata od kada ste ga stavili na kožu. Tek tada ćete osjetiti njegov pravi miris i moći odlučiti sviđa li vam se zaista.

Mirisne note parfema dijele se na visoke ili top mirisne note, srednje mirisne note i niske mirisne note. Ove prve isparavaju i nestaju već nakon nekoliko minuta, a one su te na temelju kojeg najčešće odabiremo parfem.

Ipak, dobro je pričekati i osjetiti i srednje note ili srce parfema koje će se pojaviti nakon petnaest minuta, a njihovo djelovanje će trajati oko sat vremena. Posljednje ćete osjetiti niske mirisne note koje su baza svakog parfema.

Nakon nanošenja na kožu tri glavne note se upotpune s pH-om kože i tek tada možete odrediti sviđa li vam se miris. Nakon nanošenja, osjetljive note reagiraju na miris tijela pa je to i razlog zašto isti miris ne miriše isto na svakoj osobi.

Za trajnost mirisa najvažnije su količina i kvaliteta eteričnih ulja koja su upotrijebljena pri stvaranju parfema.

Trajnost mirisa ovisi i o tome imate li suhu, masnu ili mješovitu kožu. Zbog toga nemojte kupovati parfem čiji zavodljivi miris ste osjetili na nečijoj koži jer ne postoji garancija da će tako mirisati i na vašoj. Testirajte ga na sebi i tek tada odlučite sviđa li vam se.

Prilikom isprobavanja mirisa najbolje je stati kod treće bočice jer se tada gubi sposobnost pravilne procjene. Birate li parfem u ranim jutarnjim satima morate znati da je osjećaj mirisa tada najslabiji.

Kada odaberete savršeni parfem pripazite kako ga nanosite. Jedino čisti parfem se stavlja direktno na kožu, i to na područje zglobova, vrata ili dekoltea. Najbolji način nanošenja eau de parfuma i toaletne vode je prolazak kroz oblak mirisa. Nakon nanošenja ne trljate kožu jer to može naštetiti strukturi mirisa.

Parfeme čuvajte u tamnim prostorima i na ugodnoj sobnoj temperaturi koja ne prelazi 20 stupnjeva kako bi sačuvali njegovu strukturu.