Pogledajte majstoriju za pobjedu

U posljednjoj današnjoj utakmici 34.kola Primere Barcelona je teškom mukom savladala Athletic Bilbao sa 2:1. Gosti su vodili do 72.minute, a onda su uslijedila dva ekspresna pogotka koja su ostavili Katalonce u borbi za titulu.

Bila je to sjajna utakmica. Igralo se otvoreno pa je viđeno bezbroj prilika na obje strane, posebno pred golom gostiju. Baskijci su večeras imali fantastičnog Iraizoza koji je čudesno branio. Prosto je nevjerovatno šta su promašivali Pedro, Alexis, Messi...Ipak, i gosti nisu ostali dužni, a prvi dio je obilježio fantastičan pokušaj Aduriza škaricama, ali lopta je pogodila stativu. Odmah nakon toga se obrukao Alexis pogodivši prečku.
Athletic je domaćina kaznio u 50.minuti kada je Camp Nou šokirao Aduriz. Do kraja ofanziva Barce, a terensku nadmoć su krunisali u 72.minuti kada je Pedro konačno matirao Iraizoza. Samo dvije minute kasnije slobodnjak za domaće, a Messi je konačno proradio i pogodio za pobjedu.