POBJEDA U FINIŠU

Nogometaši Arsenala su u 28. kolu Premiershipa teškom mukom na svom terenu savladali ekipu Brentforda rezultatom 2:1 i nastavili borbu za titulu prvaka Engleske.

Arsenal je stigao do vodstva u 19. minuti susreta kada je mrežu golmana Brentforda pogodio Declan Rice na asistenciju Bena Whitea.

Kada se očekivao posljednji sudijski zvižduk u prvom dijelu na scenu je stupio Yoane Wissa koji je pogodio u četvrtoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela i na odmor se otišlo pri rezultatu 1:1.

U nastavku je uslijedila potpuna ofanziva domaćeg tima koji je očajnički želio doći do tri boda, a u tome su uspjeli u 86. minuti susreta kada je Kai Havertz donio pobjedu Topnicima.

Ekipa Arsenala je sada prvoplasirana na tabeli sa 64 boda iz 28 odigranih utakmica, bod više od Liverpoola odnosno dva od Cityja koji imaju međusobnu utakmicu sutra dok je Brentford 15. sa 26 osvojenih bodova.

U sljedećem kolu Arsenal će gostovati kod Manchester Cityja dok će Brentford u goste kod ekipe Burnleyja.