UNITED POBIJEDIO

Golman Manchester Uniteda Andre Onana je u 97. minuti susreta odbranio jedanaesterac protiv Kopenhagena i zadržao nade Crvenih đavola o plasmanu u nokaut fazu Lige prvaka.

Iskusni golman je bio na meti kritika, no sada je na najbolji način odgovorio na kritike i spasio engleski tim nove blamaže.

Pored njega, važnu ulogu u sinoćnjoj pobjedi je imao i Alejandro Garnacho koji je napravio odličan potez po domaće prije izvođenja kaznenog udarca.
  Ofanzivac Manchester Uniteda je došao do bijele tačke i namjerno kopačkom izrovio teren oko nje, a sve je rezultiralo neiskorištenim jedanaestercem Jordana Larssona kome je kamerunski golman odbranio udarac.

Njegov potez kojeg hvale mnogi navijači Manchester Uniteda pogledajte OVDJE.

Dodajmo da je United slavio na kraju rezultatom 1:0, a gol odluke je djelo Harryja Maguirea iz 72. minute susreta poslije asistencije Christiana Eriksena.

Manchester United je trećeplasirani u grupi A sa tri boda iz tri odigrane utakmice i bodom manje od drugoplasiranog Galatasarayja dok je Kopenhagen posljednji sa bodom.