Fudbaler Reala

Napoli i Real Madrid odigrali su sjajan meč na "Maradoninom stadionu" u okviru prvog kola Lige prvaka, a slavili su Kraljevi sa 3:2.

Poveo je Napoli pogotkom Osigarda u 19. minuti, a tim Carla Ancelottija preokrenuo je golovima Viniciusa u 27. i Bellinghama u 34. minuti.

Napoli je do 2:2 stigao golom Zielinskog iz penala koji je dosuđen uz intervenciju iz VAR sobe, a pobjedu Realu donio je Meret autogolom u 78. minuti.

Jednako je impresivan bio i gol Bellinghama koji je još jednom pokazao zbog čega je doveden u Real ovog ljeta. Mladi Englez je primio loptu na 40 metara od gola, prošao kroz pet igrača Napolija i onda rutinski zabio kraj nemoćnog Mereta.

Ugledna Marca je u analizi utakmice posebno pohvalila baš njega.

- Bellingham je dao gol kao Maradona krenuvši sa centra. Ima utjecaj kao Di Stéfano i kreće se kao Zidane. Zvijezda sezone i vjerovatno najbolji fudbaler svijeta danas - pišu Španci.