Liga prvaka

Sinoćnjim susretima završeno je prvo kolo grupne faze Lige prvaka u grupama E, F, G i H.

Feyenoord je kod kuće upisao trijumf protiv Celtica (2:0) u susretu grupe E. U drugom duelu ove grupe sastali su se Lazio i Atletico Madrid. Španski tim je vodio do 95. minute kada Italijani dolaze do boda. Strijelac gola bio je čuvar mreže Lazija Provedel.

Grupa F donijela nam je derbi prvog kola grupne faze PSG - Borussija Dortmund, a francuski velikan je slavio sa 2:0 golovima Mbappea (49. minut) i Hakimija (59. minut).

Aktuelni prvak Evrope Manchester City nakon preokreta je na Etihadu savladao Crvenu zvezdu sa 3:1. Gosti iz Beograda su na poluvremu imali prednost od 0:1 golom Bukarija iz 45. minute.

Građani su do izjednačenja došli u 47. minuti preko Alvareza. Preokret Cityju donosi u 60. minuti svojim drugim pogotkom Alvarez. Konačnih 3:1 postavio je Rodri u 73. minuti.

Barcelona je u duelu grupe H kao domaćin upisala ubjedljiv trijumf protiv belgijskog Antwerpa rezultatom 5:0.

Fudbaleri Porta u meču iste grupe nadigrali su u gostima Shakhtar sa 3:1.