ČUDO OD IGRAČA

Nogometaši Manchester Cityja i Liverpoola upisali su lagane pobjede na svom terenu u zaostalim utakmicama Premier lige.

Sjajni Erling Haaland i večeras je postigao gol, tako da je postao novi rekorder Premier lige. Norvežanin je postigao 35. gol, čime je i prije samog kraja postavio rekord po broju golova u jednoj sezoni.

Prije njegovog gola u 70. minuti, dvadesetak minuta ranije Nathan Ake doveo je Manchester City u vodstvo nakon slobodnog udarca u kojem je ostao nemarkiran.

Uslijedio je Haalandov gol za historiju, a pogodio je lob-udarcem nakon što mu je loptu u prostor gurnuo Jack Grealish. Konačnih 3:0 u 85. minuti postavio je Phil Foden.

Tako se City vratio na vrh tabele engleskog nogometa s jednim bodom više u odnosu na Arsenal, ali i utakmicom manje odigranom.

U drugom meču gol Mohameda Salaha s bijele tačke donio je Liverpoolu pobjedu rezultatom 1:0 nad Fulhamom.