PREMIERSHIP

Ekipa Crystal Palacea je na otvaranju četvrtog kola Premier lige razbila lidera Tottenhama rezultatom 3:0.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćoj ekipi pošto Tottenham nije imao niti jedan šut ka golu Orlova.

Jedinu veliku priliku u prvom dijelu imao je Wilfried Zaha u finišu prvog dijela, ali je njegov udarac iz blizine odbranio Hugo Lloris.

Najbitniji detalj utakmice dogodio se u 58. minuti kada Japhet Tanganga dobija drugi žuti karton i Spursi ostaju s igračem manje.

Prvo je s bijele tačke Zaha pogodio za 1:0 u 76. minuti, da bi onda novajlija Odsonne Edouard postigao dva gola u debiju do kraja utakmice iako je tek ušao u igru u 83. minuti.

Bivši napadač Celtica je pogađao u 84. i 93. minuti za prvu pobjedu Palacea u sezoni, ali i prvi poraz Tottenhama koji je bio na maksimalnom učinku.