VEČER ZA PAMĆENJE

Nevjerovatno loše otvorio je Klay Thompson ovu sezonu svojim dalekometnim šutevima

Jedan od najboljih tricaša NBA lige u prvih je sedam utakmica tricu promašivao 5-36 s time da u niti jednoj od njih nije ubacio više od jedne. U noći na utorak sve se posložili i došlo na naplatu…

Golden State Warriorsi lako su se obračunali s ozljedama načetim Chicago Bullsima, no i da je sastav čikaške momčadi bio potpun teško da bi izbjegli poraz. Konačnih 149-124 potvrdit će kanonadu, a iza skrivenog leži nevjerojatan učinak Thompsona.

Odigrao je šuter aktualnih NBA prvaka tek 27 minuta utakmice, a dugo će se pričati ono što je u njima radio. Već u prvoj četvrtini bio je na 22 poena uz šest ubačenih trica, do poluvremena je stigao do 36 ubačenih koševa izjednačivši rekord od 10 ubačenih šuteva za tri poena u jednom poluvremenu (Chandler Parsons).

Do kraja ogleda Thompson je iz ruku suigrača Klay Thompson uzeo rekord NBA lige. Ubacio je 14 trica (iz 24 pokušaja), jednu više od dosadašnjeg rekorda, i više od ikoga ikad u NBA ligi. Ubacio je ukupno 52 poena.