BRILJIRAO U DERBIJU

Košarkaši Denver Nuggetsa pobijedili su na svom parketu ekipu Minnesota Timberwolvesa rezultatom 116:107, a ponovo je briljirao srbijanski košarkaš Nikola Jokić.

Naime, sjajni Jokić je za 38 minuta provedenih na parketu postigao čak 41 poen. Ostvario je i double-double učinak dodajući tome 11 skokova, a nedostajale su mu tri asistencije (imao sedam) da dostigne i triple-double.

Jokić je uz to nastavio da niže asistencije (4.644 u karijeri) kojima je stao rame uz rame s najvećima centrima. Na meču s Minnesotom je prestigao legendarnog Wilta Chamberlaina koji ima 4.643 asistencija. Jedino Karim Abdul-Jabbar ih ima više, on je na impresivnih 5.660 asistencija.

Podršku je imao u Murrayju koji je postigao 20 poena, dok je Edwards bio najbolji kod Minnesote s 25 poena.

Inače, Minnesota je nešto bolje otvorila utakmicu i držala je minimalnu prednost do poluvremena (52:49). Međutim, Denver u nastavku utakmica pravi preokret te na kraju stiže do sigurne pobjede.

Denver je ostao na prvom mjestu Zapadne konferencije NBA lige s 56 pobjeda i 24 poraza, dok je Minnesota druga s omjerom 55-25.