NEVJEROVATAN PREOKRET

Nova tri meča NBA play-offa odigrana su noćas, a ponovo su sve pobjede odnijeli domaćini pa opet nije viđen niti jedan break.

Velika drama viđena je u duelu Denver Nuggetsa i Los Angeles Lakersa, u kojem je Denver slavio nakon velikog preokreta sa 101:99.

Vodili su Lakersi tokom treće četvrtine sa ogromnih 19 poena razlike. Bilo je 74:55, ali Denver pokazuje šampionski mentalitet i stiže do pobjede!

Na ulasku u posljednji minut Jamal Murray donosi poravnanje Nuggetsima (97:97) s linije slobodnih bacanja, a na drugoj strani uzvraća LeBron James za novo vodstvo Lakersa.

U narednom napadu Murray opet pogađa za šampione i poravnava, a potom na 15 sekundi do kraja LeBron promašuje otvorenu trojku.

Dobio je Denver tako napad za pobjedu, a fantastično ga je završio šutem s poludistance Murray, koji je uz zvuk sirene pogodio za pobjedu Denvera od 101:99. Bilo je to i prvo vodstvo Denvera u meču, ali dovoljno da odnesu pobjedu.

Nikola Jokić je bio najefikasniji igrač Denvera sa 27 poena, a uhvatio je i nevjerovatnih 20 skokov i podijelio 10 asistencija. Murray je meč okončao sa 20 poena, a kod Lakersaje s 32 koša i 11 skokova najbolji bio Anthony Davis.

LeBron je imao 26 poena, 12 asistencija i 8 skokova.

U preostala dva meča slavili su Cleveland Cavaliersi i New York Knicksi.

Cavaliersi su sa 96:86 nadigrali Orlando Magic, dok su Knicksi sa 104:101 bili bolji od Phile. Oba pobjednička tima sada u serijama prve runde play-offa vode sa 2:0, baš kao i Nuggetsi protiv Lakersa.