SJAJAN POTEZ

Košarkaši Toronto Raptorsa pobijedili su sinoć ekipu New Orleans Pelicansa rezultatom 115:110, a utakmicu je obilježilo fantastičan potez Chrisa Bouchera (30).

Naime, kanadski centar je krajem treće četvrtine uhvatio jedan defanzivni skok te krenuo u kontra napad.

Na samom kraju te kontre skočio je s linije za slobodna bacanja nakon čega je uslijedilo nevjerovatno zakucavanje.

Potez košarkaša visokog 206 centimetara očekivano je izazvao euforiju među 19.800 gledatelja koji su bodrili domaći tim u Scotiabank Areni.

Inače, Boucher je na utakmici imao devet poena, osam skokova i jednu asistenciju, a ekipu je predvodio Siakam s 26 poena. Najbolji u poraženom timu bio je Ingram s 36 poena.

Raptorsi su tokom čitave utakmice utakmice imali prednost koja je konstantno rasla, ali su u posljednjoj četvrtini stali pa su se Pelicansi vratili u igru. Ipak, snage za nešto više nije bilo.

New Orleans je osmi na Zapadnoj konferenciji NBA lige sa po 30 pobjeda i poraza, dok je Toronto deveti na Istoku s omjerom 29-31.