Vodeća momčad engleskog nogometnog prvenstva, londonski Chelsea, poražen je po prvi puta ove sezone. Nakon šest pobjeda u šest kola, u sedmom su ostavili bodove u Wiganu, gdje je istoimeni domaćin slavio 3-1 pobjedu.

Pomalo neočekivano, ali zasluženo, pala je momčad menadžera Carla Ancelottija, posljednja neporažena u najjačoj otočkoj ligi. Poraz je imao visoku cijenu budući da je Chelsea prepustio vodeće mjesto na ljestvici braniteljima naslova, momčadi Manchester Unitedam koja je s 2-0, uz pogotke Berbatova i O'Sheae, na gostovanju svladala Stoke City.

Wigan je imao više udaraca prema okviru suparničke momčadi (9-2), djelomice i zato što je dotadašnji lider od 51. minute imao igrača manje. Isključen je golman Petr Čech i to nakon prekršaja u svom šesnaestercu koji je donio jedanaesterac domaćinu. Precizno ga je izveo Kolumbijac Hugo Rodallega, nadovezavši se tako na Brambleov pogodak iz 16. minute, da bi priču u sudačkoj nadoknadi zaokružio Scharner. Drogba je svojim šestim prvenstvenim pogotkom ove sezone izjednačio u 47. na 1-1.

Posebno nadahnuti u ovome kolu bili su Tottenham i Liverpool. Londonski klub slavio je protiv novog prvoligaša Burnleyja 5-0 uz četiri pogotka Robbieja Keanea, dok je momčad iz grada Beatlesa na sličan način deklasirala Hull City 6-1, uz tri gola Fernanda Torresa. Španjolski napadač već je na osam prvenstvenih pogodaka, čime je preuzeo i vrh premierligaških golgetera, irski strijelac sada je na pet zgoditaka.

Nastup u sedmome kolu Premier lige ubilježio je i Boltonov Ivan Klasnić, kojeg je nakon uvodne 54. minute na travnjaku zamijenio Chung-Yong Lee, strijelac pobjedničkog gola u utakmici protiv Birminghama.

Premiership, 7. kolo:

Portsmouth – Everton 0-1 (Saha 42)
Birmingham – Bolton 1-2 (Phillips 84 / Cohen 10, Lee 86)
Blackburn – Aston Villa 1-1 (Veijeany 24, Dunn 89 - 11m / Agbonlahor 3)
Liverpool – Hull City 6-1 (Torres 12, 28, 47, Gerrard 61, Babel 88, Babel 90+1 / Geovanni 15)
Stoke City – Manchester United 0-2 (Berbatov 62, O´Shea 77)
Tottenham - Burnley 5-0 (Keane 18 - 11m, 74, 77, 87, Jenas 33)
Wigan – Chelsea 3-1 (Bramble 16, Rodallega 53 – 11m, Scharner 90+2 / Drogba 47)